Як вибрати тему для влога?

Як вибрати тему для влоґа

Чи знаєте ви, що на відеоблогах можна добре заробляти? Перш ніж ви спробуєте записувати ролики, було б добре дізнатися якомога більше про ту область, в якій ви хотіли б стати зіркою.

Словник дає слову «влог» таке визначення: «Відеощоденник, який завантажується в Інтернет, або блог, пости в якому в основному є відеороликами». Не дивно, що люди, прочитавши таке визначення, думають, що все, що їм потрібно, це камера і доступ в Інтернет.

І помиляються.

Як стати успішним влогером?

Якщо все так просто, то чому одні влогери отримують мільйони переглядів і сотні тисяч підписників, а інші з трудом домагаються, щоб їхня кількість перевалила за сто? Відповідь насправді проста: у успішних влогерів є одна постійна тема, з якою пов’язані всі їхні ролики, яка їх об’єднує. А влогерам-аматорам саме цієї «єдності» часто й не вистачає.

Рогляньмо гіпотетичну ситуацію роботи двох професійних влогерів.

Перший YouTube-канал – це в основному ролики про красу. Авторка регулярно публікує відеоуроки макіяжу та огляди засобів догляду за собою – причому тільки тих, які вона купила і може рекомендувати на особистому досвіді. Люди мають причину підписуватися на її канал: з його допомогою вони навчаються новому, наприклад, тому, як правильно наносити макіяж.

А ось канал другого влогера – інший бік медалі: він швидше розважальний, веселий, повний роликів зі смішними розіграшами. Глядачі підписуються на нього, тому що автор радує їх своїми відео; вони можуть відволіктися від повсякденності та сірих буднів і просто голосно, від душі посміятися.

Отже, успішні влогери або навчають чогось своїх глядачів, або розважають їх – а іноді роблять і те, й інше. Для цього вони обирають собі конкретну тему і надалі «експлуатують» її у всіх роликах. Досить часто в навантаження до тематичних розміщують і повсякденні влоги, ролики про своє життя – але навіть ці «побутові замальовки» все одно пов’язані з чимось, що буде освітлено або вже висвітлювалося в інших відео, і цей зв’язок легко простежити. Іншими словами, заходячи на канал улюбленого влогера на YouTube, ви точно знаєте, якого роду відеоролики там побачите, – на відміну від каналу якогось початківця, який толком не визначився з темою або не зрозумів ще, навіщо і для чого він взагалі завів влог. Зрозуміла тематика YouTube-каналу змушує глядачів «зберігати йому вірність»: сміятися з розіграшів, які були анонсовані в одному з попередніх роликів, і боятися пропустити оновлення про те, як зробити макіяж «smokey eyes». Зовсім як у серіалах, чи не так?

Тем, які постійно приваблюють глядачів, не дуже багато – але і не мало: комп’ютерні ігри, поради на всі випадки життя, балаканина про моду і стиль, макіяж, кулінарія, розваги, всілякі списки самих-самих і… подумайте самі, що ще? Однак перш ніж вирішити, в якому напрямку ви рухатиметеся, потрібно відповісти собі на важливе питання, що вас найбільше цікавить?

Не сперечаюся, це привабливо: не напружуватися і просто взяти приклад з якогось суперуспішного блогера. Так, напевно, якщо скопіювати всі теми та предмети, яким він присвячує свої відео, то можна одразу отримати стільки ж шанувальників, ні? І вести такий влог зовсім не важко: робіть собі та робіть позитивні ролики, наприклад, про випічку, походи по магазинах та психологічне здоров’я, і буде вам щастя. Можна зайти ще далі: придбати собі домашніх улюбленців – і знімати відео про ваше життя з тваринами. Ось тільки 10 мільйонів підписників у такий спосіб ви точно не залучите. Дай боже, якщо їх буде бодай кілька тисяч. Тому що всім, хто стежить за роликами відомого блогера, зрозуміло, що ви просто вкрали його ідеї. А кому потрібні наслідувачі, коли можна дивитись на оригінал?

Тому не орієнтуйтесь на інших. Діліться своїми ідеями та думками – тими, які приносять вам задоволення, говоріть на ті теми, які цікаві особисто вам, навчайте тому, що тішить вас самого. Чому це важливо? З двох причин.

По-перше, якщо ви не зацікавлені в тому, чого хочете навчити інших людей, або якщо розваги, якими ви намагаєтеся розвеселити глядачів, не радують вас самого, то вам доведеться буквально продиратися крізь вибрану тему, і ніякого задоволення це нікому не дасть. Якщо просто копіювати тематику і стиль чужих влогів, це неминуче позначиться на якості вашого власного контенту. Всі успішні відеоблогери мають здатність «налагоджувати зв`язок» з глядачами, з’єднуватися з ними і ділитися своїми почуттями та переживаннями – як уміє це робити хороший актор, і відбувається це тільки в тому випадку, якщо автор ролика сам вірить у те, що він говорить. Фальш і нещирість видно практично відразу, вони справляють неприємне враження на глядачів, і ті, навіть не додивившись ролик, відключаться і ніколи більше на канал не повернуться.

По-друге, по-справжньому успішний влог вимагає часу анітрохи не менше, а то й більше, ніж повноцінна робота у компанії. Але чим більше годин ви витратите на нього, тим більше у вас шансів завоювати аудиторію. А викроювати час, щоб зробити те, що вас самого «не чіпляє» і не цікавить, дуже важко, практично неможливо.

Для прикладу давайте розглянемо звичайний день на звичайній офісній роботі. Якщо начальник дасть вам якесь нудне або неприємне завдання – ну, припустимо, підмести підлогу або вимити унітаз, – ви напевно відтягуватимете його виконання наскільки це можливо. А коли відтягувати вже більше буде нікуди, ви виконаєте завдання, але, що називається, «по мінімуму», і вираз вашого обличчя в цей час точно скаже оточуючим, що ви думаєте про цю роботу. Іншими словами, неможливо чудово виконувати свою роботу, якщо вона тебе не приваблює і не приносить задоволення. Так і з влогами: час, витрачений на створення, редагування та публікацію роликів, теми яких навряд чи вам цікаві, буде приблизно еквівалентний миттю унітазу двадцять разів поспіль… або більше. Щоб стати відомими, ви маєте бути пристрасно захоплені. Захоплені тим, що створюєте тут і зараз. А якщо вам не подобається те, що ви робите, краще зупинитися!

Багато хто думає, що YouTube – це легко; але це не так. Доводиться постійно знімати нові ролики, постійно вигадувати, шукати та розміщувати новий контент.

Як вибрати тему для влога?

Процес вибору правильної теми свого майбутнього каналу може обернутися багатогодинними катуваннями вашого мозку. Так, це не завжди приємне заняття, але є способи полегшити собі завдання. Отже, візьміть ручку та аркуш паперу та розділіть його на дві колонки. У ліву внесіть все, що вас цікавить, прямо все поспіль. А потім запитайте себе: про що з цього ви могли б розмовляти двадцять чотири години на добу? Обведіть все, що вибрали, інше закресліть.

У праву колонку внесіть усі свої якості. Ви великий вчений? Чи постійно випромінюєте ентузіазм та енергію? Або дотепні і маєте відмінне почуття гумору? Попросіть друзів та рідних допомогти вам доповнити цей список – найчастіше інші люди бачать у нас якості, яких ми самі в собі не помічаємо.

Коли завдання буде виконане, у вас в руках має бути аркуш з одним-двома предметами зліва та довгим списком якостей праворуч. Тепер ви знаєте, в чому можете бути унікальними та цікавими іншим людям (ліва колонка) і в якому ключі цю вашу унікальність потрібно подавати (права колонка), тобто якого характеру мають бути ваші відеоролики. Цілком може вийти так, що ви вирішите розмовляти у вашому влозі про красу тільки в гумористичній формі або, наприклад, проходити ігри і робити ролики про це в більш енергійній і швидкісній манері, ніж інші “ігрові” влогери.

Не лякайтеся, якщо у вас дуже різні, як вам здається, інтереси. Наприклад, спорт та краса – з цього може вийти дуже цікавий відеоблог. Фітнес-влогів і влогів про красу і так багато, а от тих, які поєднують у собі і те, і інше, практично немає. Важко знайти, наприклад, красиві, але практичні зачіски для спортзалу чи спосіб зменшити пітливість на тренуванні. Спробуйте; адже такий блог на подвійну тему дає можливість будь-якої миті зосередитися тільки на чомусь одному – якщо друге вам раптом перестане подобатися.

Коли ви нарешті вибрали тему за допомогою описаного методу, переходьте до останнього кроку. Перед тим, як запускати відеоблог, потрібно провести нескладні дослідження. Зайдіть на YouTube і вбийте в рядок пошуку тему, яка вийшла у вас після роботи зі списками. Які влогери вже присвячують свої ролики тій самій темі? Чи є щось, чим ви в них захоплюєтеся? Якщо так, то раджу підписатися на них: ви зможете стежити за тим, що вони роблять, а в майбутньому – як знати? – навіть співпрацювати. Чи є у вибраній області влогери з великою кількістю підписників та переглядів? Що такого ви можете запропонувати своїм потенційним глядачам чого немає у них? Яких помилок вони припускаються у своїх влогах?

Тепер переверніть лист, на якому ви писали списки тем і якостей. Знову розділіть сторінку на дві колонки та напишіть над однією «ТАК», а над другою – «НІ». Під словом “ТАК” впишіть всіх влогерів, якими ви захоплюєтеся, і поясніть, що вам подобається в їх роликах. Під словом «НІ» зробіть такий же список тих, кого ви не хочете наслідувати, і поясніть, що вони роблять неправильно.

Зберігайте цей листок на видному місці. Намагайтеся хоч раз на тиждень дивитися на нього, щоб не втратити цілі і зосередитися на їх досягненні. Крім того, це чудова мотивація: ви в будь-який час можете нагадати собі, що у відеоіндустрії є ваша унікальна ніша, а у вас – навички, щоб досягти успіху.

Якщо ви серйозно хочете розбагатіти за допомогою влогів, тоді я настійно рекомендую вам засунути страхи кудись якнайдалі і методично розвивати свій відеоблог крок за кроком. Зрештою, ви ж нічого не втрачаєте?

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Додати коментар

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: