Що таке влог і чому він такий популярний?

Що таке влоґ

Перегляд різних відеороликів в соціальних мережах є одним з найпопулярніших способів проводити свій вільний час в Інтернеті або навчатися чомусь новому. Якщо ви проводите якийсь час в TikTok, YouTube або Instagram, швидше за все, ви стикалися з таким поняттям як влог (vlog).

Що таке влог?

Термін «vlog» розшифровується як «відеоблог» або «відеожурнал» і відноситься до типу блогу, де більшість або весь контент міститься у відеоформаті. Це може бути відредагований або невідредагований матеріал. Він часто містить різні допоміжні тексти, зображення чи інші елементи, щоб виділити головну тему.

Ведення відеоблогів (vlogging) — це акт створення відео, які відповідають формату блогу, щоденника чи розмовного вмісту, який завантажується в Інтернет, як правило, на регулярній основі.

Блоги та відеоблоги часто є неофіційними та можуть охоплювати широке коло людей, тем і діяльності. У відеоблогу немає чіткої структури, тобто це може бути одне безперервне відео або кілька кліпів, змонтованих разом.

Як і блог, так і відеоблог ви можете вести майже про все. Наприклад, відео про себе, де ви говорите на певну тему, як-от репортаж або огляд продукту чи події. Ви можете показувати свій процес творчості або створити навчальний посібник із творчої практики чи теми. Деякі відеоблогери використовують його як засіб для обміну новими сценічними мистецтвами чи музикою, яку вони створили. Також це може бути критика якихось товарів чи подій. Дуже популярні політичні або комедійні відеоблоги.

Проте всі відеоблоги та відеоблогери мають одну спільну рису: вони демонструють особистість своїх творців. Відеоблогери — це більше, ніж просто творці контенту. Їхні канали є особистими, а їхні відео розповідають про них так само, як і все інше. Відеоблогери виставляють себе та частину свого життя напоказ широкій публіці і це робить їх вразливими до неконструктивної критики та хейтерства.

Термін vlog також використовується стримерами, які не ведуть блог, а публікують заплановані оновлення за допомогою інших майданчиків, таких як YouTube та інші веб-сайти з відео; їхній профіль часто рекламує їх як відеоблогерів. Також ви можете проводити прямі трансляції в соціальних мережах, таких як Facebook, Instagram чи TikTok.

Створивши своє відео (і відредагувавши його, щоб воно гарно виглядало та звучало), ви можете завантажити його в Інтернет або вставити відео у публікацію у своєму блозі чи на веб-сайті, щоб усі ваші підписники могли бачити ваше останнє оновлення.

Як смартфони вплинули на відеоблоги

Постійний розвиток технологій також впливає на ведення відеоблогів. Наприклад, портативне обладнання — це те, що стало дуже корисним для відеоблогерів. Смартфони за своєю суттю портативні, і завдяки стрімкому прогресу технології камер смартфонів відеоблогерам легко виконувати роботу, не потребуючи використання важкого та дорогого обладнання.

Тепер ми можемо навіть записувати відео з роздільною здатністю до 8K на наші мобільні пристрої. Більшість моделей також мають такі функції, як оптична стабілізація зображення, уповільнена зйомка та автофокусування, що дає змогу створювати відеоматеріали гідної продуктивності.

Смартфони легше носити з собою, ніж камери; просто тримайте його на відстані витягнутої руки та починайте запис. Існує багато аксесуарів, як-от палиці для селфі та поп-розетки, які полегшують процес запису відеоблогів.

І оскільки для всього є програма, редагування можна легко виконати за допомогою програм для редагування відео на смартфоні.

Чому відеоблоги такі популярні?

Концепція відеоблогів існує вже досить давно. Ви можете простежити це ще у 80-х роках, коли Нельсон Салліван, художник із Нью-Йорка, записував відеоблоги у своєму місті з наміром перетворити відзнятий матеріал у власне телешоу.

Коли з’явився Інтернет, знадобилося небагато часу, щоб інші почали публікувати в Інтернеті ролики про себе, де вони ділилися досвідом подорожей або повсякденними справами. Після появи Youtube у 2005 році відеоблоги зробили стрибок вперед і незабаром стали однією з найбільш затребуваних форм створення контенту.

Перенесімося до сьогоднішнього дня. Усе це божевілля навколо влогів може змусити вас задуматися, чому воно настільки популярно.

Ну, з одного боку, влоги надзвичайно цікаві. Це чудовий спосіб охопити аудиторію та налагодити з нею зв’язок. Завдяки відеоблогам люди дізнаються більше про вас і дають можливість побачити ваше життя.

Ведення влогів також дає нам свободу висловлюватися. Цей метод створення контенту дозволяє творцям або впливовим особам легко ділитися своїми подорожами з глядачами. Глядачі можуть не лише спілкуватися зі своєю улюбленою зіркою, невимушена атмосфера влогу створює легку для сприйняття розвагу.

Чи заробляють влогери?

Влогери (vloggers) – люди, які ведуть влоги – можуть заробляти гроші, коли досягають великої кількості прихильників у соціальних мережах. Наприклад, таких як YouTube.

Гроші зазвичай генеруються з таких джерел, як реклама та спонсорські угоди. Однак спосіб заробітку грошей і їх кількість відрізняються від користувача до користувача.

Як створити влог?

Ведення влогів також означає поставити особистість автора і його голос у центр уваги. Справжній ентузіазм перед камерою майже неможливо підробити, тому одна з перших речей, які потрібні будь-якому влогеру, — це бажання поділитися собою. Якщо ви вірите у свою роботу і отримуєте від неї задоволення, ви будете органічно спілкуватися з людьми. Але ви повинні полюбити те, що робите.

Ви можете опублікувати свій відеоблог де завгодно, але перш за все потрібно знати, як створити відео.

Для цього вам знадобиться:

  • цікава історія чи тема;
  • обліковий запис на вибраній платформі для обміну відео або власний веб-сайт чи блог;
  • пристрій для запису, як-от веб-камера чи спеціальна відеокамера – ви також можете використовувати свій смартфон;
  • мікрофон;
  • добре освітлене місце без зайвого фонового звуку.

Рекомендується, щоб будь-який пристрій, який ви використовуєте, створював високоякісне зображення. Погана якість звуку чи відео буде тільки відштовхувати людей.

YouTube є одним із найпопулярніших місць для довгих влогів, тоді як Instagram і TikTok ідеально підходять для обміну більш коротким відеороликами.

Більшість професійних користувачів YouTube використовують якусь цифрову камеру, але новачкам не обов`язково мати найкращу відеокамеру зі стабілізацією зображення. Ви можете почати з телефону. Смартфони, як-от iPhone та Android, здатні знімати відео з досить високою якістю для YouTube, і хоча вони не мають зовнішніх мікрофонів, вони здатні знімати якісний звук. Більшість сучасних телефонів із камерою ідеально підходять для початку вашої подорожі до влогів. Настільний штатив для стійкого кріплення телефону або камери та джерело світла для вас також є хорошим і доступним спорядженням для початківців, хоча ви можете почати і без них.

Якщо ви хочете з’єднати кілька кліпів разом або виділити свій контент з-поміж інших, можливо, ви захочете використати програмне забезпечення для редагування відео.

Для цього ви можете використовувати будь-який редактор від професійного програмного забезпечення, як-от Adobe Premiere Pro та Apple Final Cut Pro, до безкоштовних програм для редагування відео або навіть просто інструментів, вбудованих у такі платформи, як TikTok.

Ви також можете відредагувати своє відео, перш ніж завантажувати його в Інтернет. Ось кілька корисних програм, які допоможуть вам відредагувати свій фільм або додати музику, назви, титри чи логотипи та багато іншого:

  • для iPhone або MAC можна використовувати iMovie;
  • для Android ви можете використовувати PowerDirector;
  • для ПК можна використовувати безкоштовне програмне забезпечення, наприклад Windows Movie Maker.

Заключення

Влог — це більше, ніж просто хобі. Ви можете думати про ведення влогів як про веселе хобі чи творчий відпочинок, але багато людей заробляють на цьому дуже пристойні гроші. І це одна з причин, чому відеоблоги такі популярні. Оскільки ця галузь продовжує розвиватися, це може бути ідеальною можливістю для вас залучити нову аудиторію та поділитися з нею своїми захопленнями. Якщо ви не любите писати тексти, це може бути альтернативним способом розповсюдження ваших меседжів.

Стати автором на камеру легко, але не чекайте миттєвого вірусного успіху. Якщо ви ще не знаменитість, скоріше за все, ви не отримаєте мільйони переглядів свого першого відео чи навіть своєї першої десятки відеороликів. Ведення влогів – це створення великого обсягу контенту, до якого ваша аудиторія з ентузіазмом повертатиметься. На YouTube ви можете побачити багато людей, які, здається, досягли успіху за одну ніч, але насправді вони могли активно працювати три, чотири чи п’ять років.

Один із способів збільшити кількість глядачів – це завантажувати велику кількість матеріалів онлайн. Коли ви почнете збільшувати кількість глядачів, ваша нова аудиторія, ймовірно, захоче покопирсатися у вашому старому каталозі відео. Достатньо лише одного відеоролика, щоб змусити підписників переглядати всі ваші відео. Якщо ви послідовні, викладаєте якісні відео та отримуєте від цього задоволення, ви можете досягти успіху. Якщо вам дійсно є що показати людям, вони це подивляться. І ваші люди прийдуть до вас.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Додати коментар

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: