Що таке хостинг?

Якщо ви досліджуєте питання, що таке веб-хостинг, ви, ймовірно, намагаєтеся зрозуміти, як почати створювати свій власний блог або веб-сайт.

Що таке хостинг?

Хостинг (також відомий як веб-хостинг), у його найбільш загальному розумінні, — це послуга, за допомогою якої, особі чи організації надаються ресурси для зберігання та обчислювальні ресурси для розміщення та обслуговування одного чи кількох веб-сайтів і пов’язаних з ними послуг. Тобто це діяльність із розміщення, обслуговування та підтримки файлів для одного чи кількох веб-сайтів.

Веб-хостинг — це загальний термін, який використовується для позначення типу сервера, на якому розміщені веб-сайти та/або пов’язані дані, програми та служби.

Простіше кажучи, це те, що дозволяє переглядати ваш веб-сайт або блог будь-якому користувачеві з підключенням до Інтернету.

Це послуга, яка дозволяє користувачам публікувати веб-сайт в Інтернеті.

Хоча хостинг не обов’язково базується на IP-адресі, переважна більшість випадків – це веб-сервіси, які дозволяють веб-сайту або веб-сервісу бути глобально доступними в Інтернеті.

Швидке підключення до Інтернету важливіше, ніж комп’ютерний простір, який надається для файлів веб-сайту. Більшість хостинг-сервісів пропонують підключення по лініях системи T-carrier. Як правило, окремий бізнес, який розміщує власний сайт, потребує подібного підключення, і це буде дорого. Використання послуги хостингу дозволяє багатьом компаніям розділити витрати на швидке підключення до Інтернету для обслуговування файлів.

Як надзвичайно важлива послуга, хостинг сприяв розвитку та зростанню Інтернету. Хостинг в основному надається постачальником послуг хостингу, який створює спеціалізовану серверну обчислювальну інфраструктуру. У свою чергу, власник/розробник веб-сайту використовує інфраструктуру для розміщення свого веб-ресурсу через завантажений вихідний код, де кожен веб-сайт відрізняється своїм унікальним доменним іменем і логічно розподіленим веб-простором і сховищем. Після вказівки доменного імені у веб-браузері здійснюється доступ до веб-сайту через Інтернет.

З розвитком технологій і моделей доставки хостинг перетворився на різноманітні формати, включаючи спільний хостинг, виділений хостинг і хмарний хостинг. Окрім веб-сайтів, хостинг також може включати хостинг даних/сховищ, хостинг програм/програмного забезпечення та хостинг ІТ-послуг. Межа також стирається з хмарними обчисленнями та віртуалізацією, які дозволяють інший рівень складності та налаштування.

Багато хостингових компаній описують свої послуги як віртуальний хостинг. Віртуальний хостинг зазвичай передбачає, що їхні послуги будуть прозорими, а кожен веб-сайт матиме власне доменне ім’я та набір адрес електронної пошти. У більшості випадків хостинг і віртуальний хостинг є синонімами. Деякі хостингові компанії дозволяють вам мати власний віртуальний сервер, створюючи враження, що ви контролюєте сервер, який повністю призначений для вашого сайту.

Різниця між хостингом і доменом

Хостинг – це місце, де зберігаються файли. Зазвичай компанія пропонує свої послуги веб-хостингу, орендуючи свої сервери для зберігання веб-сторінок, полегшуючи доступ до нього іншим користувачам.

Домен – це адреса веб-сайту. Доменне ім’я має бути зареєстрованим і унікальним, схожим на вашу домашню адресу. Домен — це унікальний маршрут доступу до певного веб-сайту.

Види хостингу

Безкоштовний хостинг: низькоякісна, але життєздатна альтернатива для некомерційних або професійних сайтів.

Віртуальний хостинг: це зарезервований простір на сервері, який ділиться декількома користувачами, тобто він може одночасно розміщувати кілька веб-сайтів.

VPS-хостинг: кожен веб-сайт зберігається на потужному сервері, розділеному на віртуальні відсіки. Тобто клієнт має власні ресурси оперативної пам’яті, центрального процесора тощо.

Виділений хостинг: це надання виділеного сервера, призначеного для трафіку вашого веб-сайту. Це дорого, але забезпечує максимальну гнучкість і швидкість. Лише дуже завантажені сайти потребують виділеного хостингу. Багато компаній купують власні сервери та розміщують їх на сайті, що забезпечує швидкий доступ до Інтернету. Ця практика називається colocation.

Як замовити хостинг?

  1. Виберіть хостингову компанію для співпраці. Залежно від ваших потреб ви можете вибирати між різними компаніями на ринку.
  2. Виберіть план хостингу. Коли ви визначитеся з компанією, з якою працюватимете, важливо вибрати тип хостингу, який ми збираємося використовувати: загальний, VPS, виділений…
  3. Виберіть доменне ім`я майбутнього сайту.
  4. Змініть DNS. Необхідно змінити DNS домену, щоб Інтернет працював.
  5. Завантажити в Інтернет. Через сервер з cPanel або FileZilla сайт публікується на хостингу.

Заключення

Веб-хостинг — це онлайн-сервіс, який дозволяє публікувати файли вашого веб-сайту в Інтернеті. Отже, кожен, хто має доступ до Інтернету, має доступ до вашого сайту.

Хоча теоретично ви можете розмістити фактичний сервер для свого веб-сайту вдома, покладатися на постачальника послуг веб-хостингу пропонує багато переваг.

Коли ви користуєтеся послугами веб-хостингу, ваш веб-хост несе відповідальність за те, щоб ваш сервер запрацював. Не тільки це, але й завдання хоста — запобігати будь-яким порушенням безпеки та зберігати всі ваші файли, активи та бази даних на сервері.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Додати коментар

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: