Якщо ви досліджуєте питання, що таке веб-хостинг, ви, ймовірно, намагаєтеся зрозуміти, як почати створювати свій власний блог або веб-сайт.
Що таке хостинг?
Хостинг (також відомий як веб-хостинг), у його найбільш загальному розумінні, — це послуга, за допомогою якої, особі чи організації надаються ресурси для зберігання та обчислювальні ресурси для розміщення та обслуговування одного чи кількох веб-сайтів і пов’язаних з ними послуг. Тобто це діяльність із розміщення, обслуговування та підтримки файлів для одного чи кількох веб-сайтів.
Веб-хостинг — це загальний термін, який використовується для позначення типу сервера, на якому розміщені веб-сайти та/або пов’язані дані, програми та служби.
Простіше кажучи, це те, що дозволяє переглядати ваш веб-сайт або блог будь-якому користувачеві з підключенням до Інтернету.
Це послуга, яка дозволяє користувачам публікувати веб-сайт в Інтернеті.
Хоча хостинг не обов’язково базується на IP-адресі, переважна більшість випадків – це веб-сервіси, які дозволяють веб-сайту або веб-сервісу бути глобально доступними в Інтернеті.
Швидке підключення до Інтернету важливіше, ніж комп’ютерний простір, який надається для файлів веб-сайту. Більшість хостинг-сервісів пропонують підключення по лініях системи T-carrier. Як правило, окремий бізнес, який розміщує власний сайт, потребує подібного підключення, і це буде дорого. Використання послуги хостингу дозволяє багатьом компаніям розділити витрати на швидке підключення до Інтернету для обслуговування файлів.
Як надзвичайно важлива послуга, хостинг сприяв розвитку та зростанню Інтернету. Хостинг в основному надається постачальником послуг хостингу, який створює спеціалізовану серверну обчислювальну інфраструктуру. У свою чергу, власник/розробник веб-сайту використовує інфраструктуру для розміщення свого веб-ресурсу через завантажений вихідний код, де кожен веб-сайт відрізняється своїм унікальним доменним іменем і логічно розподіленим веб-простором і сховищем. Після вказівки доменного імені у веб-браузері здійснюється доступ до веб-сайту через Інтернет.
З розвитком технологій і моделей доставки хостинг перетворився на різноманітні формати, включаючи спільний хостинг, виділений хостинг і хмарний хостинг. Окрім веб-сайтів, хостинг також може включати хостинг даних/сховищ, хостинг програм/програмного забезпечення та хостинг ІТ-послуг. Межа також стирається з хмарними обчисленнями та віртуалізацією, які дозволяють інший рівень складності та налаштування.
Багато хостингових компаній описують свої послуги як віртуальний хостинг. Віртуальний хостинг зазвичай передбачає, що їхні послуги будуть прозорими, а кожен веб-сайт матиме власне доменне ім’я та набір адрес електронної пошти. У більшості випадків хостинг і віртуальний хостинг є синонімами. Деякі хостингові компанії дозволяють вам мати власний віртуальний сервер, створюючи враження, що ви контролюєте сервер, який повністю призначений для вашого сайту.
Різниця між хостингом і доменом
Хостинг – це місце, де зберігаються файли. Зазвичай компанія пропонує свої послуги веб-хостингу, орендуючи свої сервери для зберігання веб-сторінок, полегшуючи доступ до нього іншим користувачам.
Домен – це адреса веб-сайту. Доменне ім’я має бути зареєстрованим і унікальним, схожим на вашу домашню адресу. Домен — це унікальний маршрут доступу до певного веб-сайту.
Види хостингу
Безкоштовний хостинг: низькоякісна, але життєздатна альтернатива для некомерційних або професійних сайтів.
Віртуальний хостинг: це зарезервований простір на сервері, який ділиться декількома користувачами, тобто він може одночасно розміщувати кілька веб-сайтів.
VPS-хостинг: кожен веб-сайт зберігається на потужному сервері, розділеному на віртуальні відсіки. Тобто клієнт має власні ресурси оперативної пам’яті, центрального процесора тощо.
Виділений хостинг: це надання виділеного сервера, призначеного для трафіку вашого веб-сайту. Це дорого, але забезпечує максимальну гнучкість і швидкість. Лише дуже завантажені сайти потребують виділеного хостингу. Багато компаній купують власні сервери та розміщують їх на сайті, що забезпечує швидкий доступ до Інтернету. Ця практика називається colocation.
Як замовити хостинг?
- Виберіть хостингову компанію для співпраці. Залежно від ваших потреб ви можете вибирати між різними компаніями на ринку.
- Виберіть план хостингу. Коли ви визначитеся з компанією, з якою працюватимете, важливо вибрати тип хостингу, який ми збираємося використовувати: загальний, VPS, виділений…
- Виберіть доменне ім`я майбутнього сайту.
- Змініть DNS. Необхідно змінити DNS домену, щоб Інтернет працював.
- Завантажити в Інтернет. Через сервер з cPanel або FileZilla сайт публікується на хостингу.
Заключення
Веб-хостинг — це онлайн-сервіс, який дозволяє публікувати файли вашого веб-сайту в Інтернеті. Отже, кожен, хто має доступ до Інтернету, має доступ до вашого сайту.
Хоча теоретично ви можете розмістити фактичний сервер для свого веб-сайту вдома, покладатися на постачальника послуг веб-хостингу пропонує багато переваг.
Коли ви користуєтеся послугами веб-хостингу, ваш веб-хост несе відповідальність за те, щоб ваш сервер запрацював. Не тільки це, але й завдання хоста — запобігати будь-яким порушенням безпеки та зберігати всі ваші файли, активи та бази даних на сервері.