Чи можливо безкоштовно вивчити SMM?

Безкоштовне SMM навчання, навчатися без грошей можливо

У YouTube сотні каналів, які пропонують навчити вас безкоштовно SMM просування та маркетингу. Але тоді чому стільки платних та дуже дорогих курсів, якщо є безкоштовна інформація і без грошей на YouTube можна все вивчити? Чи обов’язково ходити на курси? Чи можна просто з якихось безкоштовних уроків чи статей в Інтернеті вивчити SMM та маркетинг? У цій статті розповідаю про підводні камені SMM навчання.
Так можна. Всі знання абсолютно, в тому числі і з SMM, з маркетингу, просування в соціальних мережах є в Інтернеті. Ви можете абсолютно безкоштовно на YouTube або Google щось шукати, ставити запитання, на які можна знайти потрібну відповідь. Але чому тоді розквітають так курси? Тільки через те, що люди ліниві та не хочуть самі шукати? Ні.

Помилки SMM навчання та як фільтрувати інформацію

Чому у багатьох не виходить самостійно навчатися, використовуючи лише безкоштовні ресурси:

  • відсутність свідомості. Інформації багато, ви її використовуєте, але ви не розумієте, що потрібно, що не потрібно, що працює, що не працює, які моменти вже застаріли, а які дані актуальні. Щось тут побачили, щось тут прочитали, щось тут вичепили. З’явився якийсь новий блог маркетолога на YouTube, о знову якась цікава інформація, все віритиму йому, що він каже. Тож актуальної картини світу не виходить. Вихоплюємо купу інформації, але найчастіше вона дуже розрізнена.
  • відсутність будь-якої фільтрації. Тобто критичного мислення немає практично ні в кого. Чи потрібна ця інформація, цінність тієї чи іншої інформації, яка вона, чи актуальна з погляду хоча б часу. Багато хто дивиться відеоролики записані 2-3 роки тому і потім запитують: “А це працює?” А минуло вже три роки, звичайно за цей час багато чого змінилося. Або дивляться якісь кейси великих компаній, а якщо у вас бюджет 5 копійок, це не працюватиме в такому масштабі. Або якась інформація просто фейкова, яка створена для того, щоб пропіарити якийсь сервіс, якийсь комерційний продукт.

Немає успіху без системності

Наступний момент, який заважає навчанню, – це відсутність системності. Коли ми не йдемо за якоюсь методологією, коли ми не йдемо за якоюсь програмою, коли у нас немає чіткої структури, що нам треба вивчити ось це, ось це і ось це. Коли ми просто вихоплюємо інформацію, сьогодні про це почитали, завтра такий ролик подивилися, сьогодні про таргет, завтра про те, що маркетолог розповів, що кнопка “Просувати” не працює, ще щось. Вихоплюємо шматочки, а загальна картина не з’являється і тому не виходить зробити наступний крок.

Важливий зворотний зв’язок вчителя

Наступний важливий момент, який є лише у платному навчанні, це зворотний зв’язок. Коли викладач може відповісти на запитання. Коли він може дати вам зворотний зв’язок з тієї практики, яку ви робите. Коли вчитель перевіряє правильно ви щось зробили чи ні. Природно, що при самостійному вивченні цього нема і ні в кого про щось запитати. Напевно найцінніше в якомусь навчанні, коли ви берете тарифи з підтримкою вчителя, це можливість цього зворотного зв’язку, можливість поставити запитання, можливість щось обговорити, дізнатися чи зрозуміти ти правильно зараз щось робиш чи ні.

Як шукати інформацію

Також важливий момент щодо часу пошуку інформації. Багато хто в цілому не вміє шукати інформацію окрім як просто загуглити, наприклад, “Як настроїти таргет” в Google або на YouTube. Все, це максимум. Ще питання часу, скільки вам доведеться витратити часу, щоб знайти відповідь. Як ми зазвичай шукаємо? Подивилися одну вкладку Google, другу, третю, Все, далі вже навіщо лізти кудись глибоко, час ліньки витрачати, ось, зупинимося тут. Тому багато витрачаємо часу, мало отримуємо інформації.

Заключення

Що виходить у результаті? Звичайно, якщо нема грошей і немає фінансової можливості купити якийсь курс, то можна вивчати безкоштовно і у багатьох виходить. Є багато статей, відеоуроків та відеокурсів. Розібратися в усьому реально, якщо мати бажання, багато часу та запастися терпінням.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Додати коментар

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: