Практично кожен блогер ставить собі за мету: розкрутити свій блог і залучити туди велику кількість читачів. На жаль, більшість новачків не мають достатньої кількості знань щодо способів просування своїх блогів. Однак, якщо розвиватися в цьому напрямку, бути залученим до процесу здобування нових знань, то у вас є хороший шанс швидко навчитися способам просування блогів.
Нижче наведено десять думок, якими я хотіла би з вами поділитися.
10 складових успішного просування блогу
- Залучення значного пошукового трафіку займе багато часу. Часто новим блогам потрібно кілька місяців для того, щоб отримати довіру від пошукових систем та залучити значний потік пошукового трафіку. Якщо ви розраховуєте на пошуковики, як на основне джерело трафіку, вам варто задуматися також і про інші способи розкрутки, особливо на початковому етапі розвитку. Для максимізації пошукового трафіку необхідно створювати корисні, оптимізовані для пошукових систем пости. Створюйте унікальний контент, який буде цікавий користувачам настільки, щоб вони його обговорювали та ставили на своїх ресурсах посилання на ваш блог.
- Не весь трафік однаково корисний. Не буває джерел із абсолютно однаковим трафіком. Відвідувачі із соціальних мереж рідше стають постійною аудиторією порівняно з відвідувачами з більшості інших ресурсів. Не варто фокусуватися виключно на статистиці відвідуваності. Звичайно, кількість відвідувачів важлива, проте чи важливі вам відвідувачі, які йдуть після 30 секунд перегляду та більше ніколи не повертаються? Відвідувачі з пошукових систем дуже цінні, оскільки вони шукали саме те, про що ви пишите. Однак інші види трафіку також мають велику цінність. Люди, які перейшли за посиланням з іншого блогу, мають великий ступінь довіри, оскільки на вас посилається хтось, кому вони довіряють. Кожне джерело трафіку має свої плюси та мінуси, необхідно пам’ятати про це під час аналізу успішності просування свого блогу.
- Системність у публікаціях. Більшості блогерів потрібно постійно створювати нові пости для підтримки кількості трафіку на потрібному рівні. Деяким блогерам вдається залучати велику кількість трафіку на старі пости і вони вірять, що люди залишатимуться на їхньому блозі без нових публікацій, проте це помилка. Нові регулярні публікації дозволяють утримувати аудиторію та підписників, створювати постійне ядро читачів блогу. Регулярність у публікаціях не означає, що ви повинні писати щодня, я говорю про те, що публікації повинні бути систематичними, регулярними, так щоб користувачі очікували їх. Майже всі успішні блоги, які мають значний трафік, публікують пости регулярно.
- Постійний стабільний трафік практично неможливий. Незважаючи на те, що вам необхідно писати пости регулярно для збільшення та підтримки рівня трафіку, він може не бути стабільним. Кожен блог має злети та падіння, рідко можна спостерігати однаковий трафік навіть на короткому проміжку часу. Це нормально для блогів, варто мати це на увазі і не засмучуватися з приводу перепадів трафіку. Насолоджуйтесь, коли рівень трафіку великий і намагайтеся більше працювати в момент його падіння. Без коливання трафіку, ведення блогу стане нудним.
- Головною метою є повернення відвідувачів. Чудово спостерігати за величезною кількістю унікальних відвідувачів блогу щодня, але чи багато з них повертається? Постійні відвідувачі – це серце блогу. Підписники – це аудиторія, що найбільш охоче повертається. Сфокусуйте увагу на збільшенні підписників. Постійні відвідувачі не тільки дозволять вам підтримувати хороший рівень сукупного трафіку, але вони також будуть найбільш лояльними до ваших постів, залишатимуть коментарі, голосуватимуть, ставитимуть посилання на вас у своїх блогах і так далі. Як тільки вони будуть повертатися, щоб читати ваш блог, ви зароблятимете їх довіру, авторитет, створюватимете свою ком’юніті, соціальну мережу зв`язків, яка зростатиме.
- Розрізняйте цінність посилань. Нарощування посилань – пріоритет більшості блогерів і для цього є серйозні причини. Розміщуючи свої посилання в інших блогах, ви отримуєте додатковий трафік з цих ресурсів, збільшуєте цитованість у блогосфері, і також збільшуєте значущість свого блогу в очах пошукових машин. Це природно приваблює ще більше трафіку. Як правило, посилання розміщуються насамперед для пошукових систем, проте не варто нехтувати їхніми іншими корисними властивостями. Якщо ви прагнете зайняти своїм блогом певну нішу, підвищити свою впізнаваність і цитованість у блогосфері, то ви помітите, що багато користувачів звертатимуть на такі посилання особливу увагу. Декілька посилань з популярних (трастових) блогів може додати вам пошукового трафіку, проте ефект довіри, який люди отримають, помітивши посилання на вас в цих блогах коштує не менше.
- Важливість балансу. Диверсифікація трафіку дозволить вам уникнути втрати значного відсотка відвідувачів у разі якогось форс-мажору чи непередбачуваних обставин. Пошуковий трафік не постійний, враховуючи постійні зміни алгоритмів пошукових систем, перенесення пріоритетів на різні фактори. Якщо ви надто покладаєтеся на пошуковий трафік, то можете одного разу втратити значну його частину, наприклад, вилетівши з бази індексації або при черговій зміні алгоритму. Крім того, трафік соціальних медіа дуже непослідовний і слабко передбачуваний, тому якщо ви зараз маєте хороший рівень відвідуваності, це не означає, що так буде завжди. Тому найкраще виділити кілька найбільш пріоритетних джерел залучення трафіку та зосередитися на всіх, а не на якомусь одному. Тільки так ви убезпечите себе від миттєвої втрати великого відсотка відвідувачів.
- Не варто ігнорувати незначні джерела трафіку. Не всі джерела трафіку генеруватимуть тисячі відвідувачів, проте це не означає, що вони не є цінними. Для прикладу, спілкуючись у форумах, є сенс залишати посилання на свій блог. Звичайно, це не привабить значного трафіку, проте люди, які переходять по ньому, можливо, вже ознайомилися з вами за допомогою форуму і, швидше за все, стануть вашими підписниками та лояльними читачами. Так само коментування інших блогів, можливо, принесе невеликий трафік, проте він цінний з тих же причин, що і трафік з форумів. Не варто розглядати трафік тільки як цифри, маленькі ресурси зі слабким відвідуванням були основними інструментами при виникненні багатьох успішних великих блогів.
- Соціальні зв’язки дуже важливі. Всі успішні блогери оточені і пов’язані з іншими успішними блогерами. Соціальні зв’язки допоможуть знайти друзів та колег, які можуть поставити посилання на ваш блог, проголосувати за нього, допомогти вам порадою, стати партнером у здійсненні якихось проектів. Для того, щоб заробити хороші зв’язки, хорошу репутацію, необхідно брати участь у житті блогосфери та активно сприяти різним проектам.
- Трафік на блог можна купити за досить невеликі гроші. Якщо ви зацікавлені в рекламуванні та просуванні свого блогу, доступними засобами для залучення трафіку на блог може бути реклама з оплатою за клік. Така реклама може бути дуже ефективна та цілком доступна. Зараз вона присутня не лише в контекстній рекламі, а й на біржі посилань, у банерних мережах. Банерна реклама на блогах теж може бути дуже доступною, вона дозволить залучити аудиторію з ціною іноді в кілька центів за клік.
Надіюся, врахувавши ці 10 складових успішного просування блогу в Інтернеті, ви зможете розкрутити свій блог за доволі короткий проміжок часу.
А якщо будуть якісь запитання, можете сміливо задавати їх нижче в формі для коментування. З радістю допоможу, чим зможу!